Cilj svetovanja za obvladovanje stresa je spoznavanje subjektivnih stresorjev, prilagajanje antistresnih tehnik posamezniku, učenje doseganja globokega miru in dolgoročnega ravnovesja.
Individualno svetovanje za obvladovanje stresa omogoča zadovoljstvo, notranji mir in ravnovesje posameznika. Z intenzivnim delom in skozi specifične tehnike človek najde življenjski in delovni smisel, se nauči strokovne in učinkovite tehnike sprostitve in odpravi vzroke za stres na vseh treh nivojih (intelektualnem, čustvenem in duhovnem). S takim načinom lahko dosežemo trajen rezultat, ki presega zgolj delovne okvirje. Ljudje smo celovita bitja, zato je globoko osebno zadovoljstvo pot do zadovoljstva na delovnem mestu.
Cilj je zato tudi vzgajati človeški kapital s skrbjo za njihovo dobro počutje in si s tem zagotoviti visoko učinkovite, lojalne in zadovoljne zaposlene. Tako v ključnih trenutkih obvladajo stres, sebe in situacijo, ter jo z drugačnim pristopom dvignejo nad problem in ga z mirnostjo, zavedanjem in kreativnostjo preobrazijo v priložnost.
PROGRAM:
1. Preprečevane izgorevanja (burnout) ali preobremenjenosti za večji dvig produktivnosti in raven posameznikove energije.
2. Opredelitev, ozaveščanje in menjava nezavednih kognitivnih izkrivljanj za lažje doseganje pozitivne naravnanosti.
3. Oblikovanje specifičnih dolgoročnih rešitev za potrebe zmanjševanja stresa in vzpostavljanje ravnovesja posameznika
Večkrat dobim vprašanje o tem kakšna je razlika med psihoterapevtom, psihiatrom in psihologom. Dobro je vedeti razlike med njimi, da vemo, kdaj se obrniti na koga od njih.
Mnogo ljudi ne ve, da so to tri popolnoma različna polja stroke znotraj poznavanja in ravnanja človeško psiho. Ker je coaching v zadnjih 10 letih postal eden prepoznavnih načinov upravljanja z ljudmi, ga v primernem kontekstu umeščam v ta zapis.